Micro Focus dołącza do ekosytsemu Open Mainframe.

Organizowany przez The Linux Foundation projekt Open Mainframe składa się z liderów biznesowych i akademickich ze społeczności komputerów mainframe, którzy współpracują przy opracowywaniu wspólnych zestawów narzędzi i zasobów. W ostatnim czasie do projektu dołączył Micro Focus, firma informatyczna, która dostarcza oprogramowanie dla przedsiębiorstw na całym świecie.

„Jako wieloletni dostawca solidnej technologii mainframe, Micro Focus bardzo dobrze rozumie świat mainframe” – mówi Neil Fowler, dyrektor generalny ds. Modernizacji aplikacji i grupy produktów połączeniowych w Micro Focus. „Cieszymy się, że możemy dołączyć do rosnącej społeczności praktyków w Open Mainframe Project, którzy traktują współpracę open source jako sposób na maksymalizację wartości ich środowiska mainframe”.

Jednym z priorytetów firmy Micro Focus będzie kontynuowanie prac grupy roboczej COBOL.

„Sukces COBOL-a na przestrzeni sześciu dekad jest legendarny, a jego wykorzystanie pozostaje znaczące w tysiącach organizacji” – powiedział Derek Britton, Application Modernization Group, Micro Focus. „Ta wartość nie zawsze jest w pełni zrozumiała. Nowa Grupa Robocza COBOL Open Mainframe Project ma na celu wyjaśnienie i zachęcenie do dalszego korzystania z aplikacji COBOL na komputerach mainframe i nie tylko, zapewniając wgląd, zasoby i informacje, aby pomóc decydentom IT w tworzeniu ich aplikacji, technologii i planów szkoleniowych w oparciu o praktyczne, rzeczowe dane wejściowe. Otwarty i elastyczny projekt COBOL-a sprawia, że ​​grupa robocza OMP jest idealną platformą do prowadzenia tej dyskusji, a firma Micro Focus jest bardzo zadowolona, że ​​może udzielić wsparcia grupie”.

Open Mainframe Project świętował swoje 5-lecie podczas inauguracyjnej wirtualnej konferencji Open Mainframe Summit w dniach 16-17 września.

Więcej informacji na

Projekt Open Mainframe ma służyć jako centralny punkt wdrażania i używania Linuksa i Open Source w środowisku komputerów mainframe. Dowiedz się więcej o projekcie na www.openmainframeproject.org.

Linux Foundation jest organizacją wybieraną przez najlepszych programistów i firmy na świecie do tworzenia ekosystemów, które przyspieszają rozwój otwartych technologii i ich komercyjne wykorzystanie. Wraz ze światową społecznością open source rozwiązuje najtrudniejsze problemy technologiczne, tworząc największą wspólną inwestycję technologiczną w historii.Linux Foundation zapewnia dziś narzędzia, szkolenia i wydarzenia umożliwiające skalowanie dowolnego projektu open source, które razem zapewniają wpływ ekonomiczny nieosiągalny dla żadnej firmy. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.linuxfoundation.org.